Деца до 2 години: безплатно
От 2 до 14 години: 4 лева
Над 14 години: 8 лева
птици
Щраусът (Struthio camelus), известен и като африкански щраус или камилска птица, е птица от разред Щраусоподобни (Struthioniformes). Това е най-голямата птица на планетата.
Ему е щраусова птица, която произхожда от Австралия. Тя и е втората по големина в света след африканския щраус. Достига височина до 2 м. и тежи около 60 кг. Видът е разпространен в по-голямата част от Австралия.
Нанду е голяма птица, обитаваща откритите пространства на Южна Америка. Не лети, при бяг развива скорост до 60 км/ч. Обикновено живее на групи от 5 до 30 птици.
Червено-зелен ара (Ara chloropterus), известен също като зеленокрил ара. Зеленокрилата ара е на второ място по размер след Хиацинтовата ара , сред видовете ари . Те са игриви , закачливи и много интелигентни. Могат да запомнят голям брой думи.
Синьо-жълтият ара или арарауна e един от 15-те вида ара. Обитава влажните гори на амазонската джунгла.
Еклектусът( Eclectus roratus), е папагал родом от Соломонските Острови , Нова Гвинея, североизточна Австралия и Малукските Острови.
Жако или сив папагал (Psittacus erithacus) е вид папагал, един от двата в род Psittacus. Жако е сред петте папагала, които най-добре имитират човешката реч, заедно с мъжките вълнисти папагали.
Големият александър (Psittacula eupatria) е член на разред Папагалоподобни(Psittaciformes) и на семейство Psittaculidae.
Малкия Александър идва от южната част на Азия и тропическата част на Африка. Могат да се видят в гори, а също така и в безводни среди.
Китайският александър е сравнително мълчалив за папагал, но за сметка на това е сред най-добрите имитатори.
Видът обитава югоизточните части на Австралийския континент и Тасмания.
Папагалът монах (Myiopsitta monachus) е вид южноамерикански папагал единствен представител на род Myiopsitta.
Корела (Nymphicus hollandicus), позната още като нимфа. Среща се във вътрешната част на Австралия. Корелата принадлежи към подсемейство Calyptorhynchinae (по-известно като тъмни какадута).
Вълнистият папагал (Melopsittacus undulatus) е малък папагал, принадлежащ към триба на Платицерсини (Platycercini); понякога смятан за подсемейство на Platycercinae.
Сивият коронован жерав е немигрираща птица от семейство Жеравови, обитаваща Субсахарска Африка. Птицата е национален символ на Уганда и е изобразена на герба и флага на източноафриканската страна.
Златният фазан (Chrysolophus pictus) е птица от семейство фазанови, отглеждана като декоративна.
Калифорнийските пъдпъдъци (Callipepla californica), наричани също качулати пъдпъдъци, са вид средноголеми птици от семейство Odontophoridae.
Токачката (Numida meleagris), е най-добре познатият представител на семейство Токачкови(Numididae) и единственият вид в род Токачки (Numida).
Пуйка Червен бърбън (Bourbon Red) Тя е кръстена на своя уникален цвят на оперението си – наситено червен махагон, също като цвета на истинския американски бърбън.
Аям Кемани е рядка и сравнително нова порода кокошки, с произход от остров Ява, Индонезия. Те имат доминантен ген, който причинява хиперпигментация.
Белият щъркел (Ciconia ciconia) е вид едра птица, представител на семейство Щъркелови. Гнезди и отглежда потомството си в Европа (включително и България), Северна Африка, Близкия изток и Централна Азия. Извършва сезонна миграция в Субсахарска Африка, Западна Индия и по-рядко в южните части на Арабския полуостров.
Това са едни от най-едрите летящи птици на Земята и попадат в червения списък на световнозастрашените видове.
Черният лебед (Cygnus atratus) е едър представител на семейство Патицови(Anatidae), разред Гъскоподобни(Anseriformes).
Черният лебед (Cygnus atratus) е едър представител на семейство Патицови(Anatidae), разред Гъскоподобни(Anseriformes).
Канадската гъска (Branta canadensis) е средно голяма птица от семейство Патицови (Anatidae) разред.
Планинската гъска е средно голяма водолюбива птица, която се различава от другите видове от семейството по своя цвят (тялото е светлосиво, цветът на оперението е бял).
Белобузата гъска (Branta leucopsis) е средно голяма птица от семейство Патицови (Anatidae), разред Гъскоподобни (Anseriformes). Тежи между 1,1 и 2,3 кг. Дължина на тялото 66-75 см, размах на крилете около 125 см. Няма изразен полов диморфизъм.
Отличават се с бяло оперение на тялото, черна опашка, глава и шия. Характерен за тях е дългият и строен клюн, извит надолу.
Розовият ибис се среща много рядко. Храни се със скариди,мекотели,малки раци и насекоми като бръмбари.
Сламеногръдите ибиси се срещат рядко. Отличават се с нестандартно оперение в цвят хамелион. Срещат се в Австралия, Нова Гвинея и в части на Индонезия.
Червените ибиси (Eudocimus ruber) са вид птици от семейство Ибисови (Threskiornithidae), като някои автори ги разглеждат като подвид на Eudocimus albus.
В зоопарк Бургас може да видите най-голямата колекция от пауни в Европа – 29 вариации (над 320 пауна). Много от видовете са селектирани в продължение на години, те са хибридни форми, които не се срещат в дивата природа и имат колекционерска стойност.